Plavby na moři ∿ Zkombinujte pobyt u moře s poznáváním míst.

Před plavbou je dobré si zřídit cestovní pojištění

Chystáte se s cestovní kanceláří na plavbu po moři? Pak je dobré uzavřít před plavbou spolehlivé cestovní pojištění, které vás bude krýt pro případ úrazu nebo nemoci během cesty.

Pokud se chystáte na plavbu, je důležité se chránit pro případ, že se něco pokazí. Možná jste slyšeli hororové příběhy o cestujících na výletních plavbách, kteří během cesty onemocněli a museli zaplatit tisíce dolarů za lékařské ošetření. Vám se to stát nemusí!

Sjednání cestovního pojištění vám pomůže chránit se před nečekanými nehodami nebo nemocemi, které by mohly vaši dovolenou zničit.

Když se v zahraniční (nebo na lodi) něco stan🡕 e, chcete se obrátit na spolehlivého partnera a tím je právě Axa-assistance. Tato pojišťovna a jejich pojišťovací služby pro cestovatele se o vás postarají na cestách ať už jste na souši nebo na moři. Cestovní pojištění ve Variantě Excellent vás ochrání při úrazu i nemoci (včetně COVID-19) pokud cestujete kamkoliv na světě a nabízí také nejvyšší limity pojistného krytí.

Na plavbu se vydáte tehdy, když si chcete opravdu odpočinout. A možná si dáte i drink. A zde se bude hodit jedno ze super připojištění. POjištění drink povolen. Pokud se rozhodnete pro toto pojištění, nemusíte se obávat několika drinků na pláži, na sjezdovce nebo po večeři. Můžete si dopřát až 0,8 promile alkoholu🡕 (což odpovídá přibližně čtyřem pivům nebo panákům). A platí to samozřejmě i ve chvíli když na palubě uklouznete na vlhké podlaze. Nebo přepadnete ven z lodi. Ovšem moc to nedoporučujeme zkoušet.

Co se plaveb týče, obvykle se musíte nějak do své destinace dostat. Transfery nebývají v ceně plavby. A České republika bohužel žádné mořské přístavy nemá. A tak si budete muset zařídit dopravu. Ovšem ani doprava autem není snadná. Začátek a konec plavby jsou totiž obvykle odlišné. Jak to řešit? Můžete si půjčit auto, odevzdat jej v přístavu kde plavba začíná a pak si půjčit další auto v cílové destinaci plavby a odjet domů. AXA vám v tomto případě nabízí pojištění půjčeného vozidla. Můžete si půjčit automobil, motorku, skůtr a toto připojištění pokryje spoluúčast, kterou půjčovny v případě nehody zákazníkům účtují.

Trpíte chronickým onemocněním? Dlouhodobě léčené onemocnění bývá při cestách do zahraniční rizikem, protože klasické zdravotní cestovní pojištění tyto případy nekryje. AXA vám ovšem nabízí možnost připojistit se na existující choroby a tak při zhoršení vašeho stavu se můžete opřít o vědomí, že vás to nebude nic stát.

Ke všem variantám cestovního pojištění získáte i naši NONSTOP asistenční službu. AXA vám doporučí služby ověřených lékařů. Nejde říci, zda bude lékař, který je obvykle na palubě lodi, krytý AXA pojištěním. Může tomu tak být, ale nemusí. Ovšem lodě obvykle staví během plavby v přístavech minimálně ob den (v případě Evropské plavby třeba Středomořím). Zaručeně tak budete AXOou odkázáni do některého ze zdravotnických zařízení na pevnině. Pokud se nebude jednat o vážné potíže, ještě se stihnete znovu nalodit a užít si zbytek svojí plavby. A pokud ne? I na takové případy AXA myslí. Více informací na vás čeká na Axa-assistance.cz nebo na infolince této společnosti.


Pokračovat na tento tip!
🕙 Přidáno 29.10.2022
📂 Kategorie: Lodě, Tipy

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře