Plavby na moři ∿ Zkombinujte pobyt u moře s poznáváním míst.

Plavba tureckou riviérou

Modra plavba Tureckou riviérou vás zavede na krásná místa v Turecku. Tuto krásnou zemi poznáte opravdu důkladně během 8 dnů cesty. První den odcestujete do Antalye a dostanete se do přístavu v Kemeru nebo blízké zátoky. První den strávíte na lodi zakotvené v přístavu. Hned po snídani proběhne informační schůzka, kde se dozvíte vše potřebné. Následuje první cesta po moři ke starobylému městečku Olympos - kdysi jednomu z nejvýznamnějších přístavů. Celá oblast je národním parkem od roku 1972 a v ta můžete obdivovat cenné přírodní bohatství. Den končí kotvením v Cavus Bay, kde následuje opět večeře a nocleh na lodi. Třetí den vypluje loď směrem k Demre. Následuje snídaně v Cayagzi. Během kotvení se můžete sami pohybovat po okolí nebo na lodi nebo podniknout nabízené fakultativní aktivity - třeba výlet do bájného města Myra. Sotva by se našlo krásnější místo pro milovníky historie. V odpoledních hodinách odplouvá loď směrem do Gokkaya Bay a následuje další romantická večeře a nocleh.

Po snídani vyplutí směr Batik Sehir (potopené město). Kolem poledne zakotví v hezkém zálivu Tersane Bay, kde bude vyhrazený čas na oběd, koupání a odpočinek. Navštívit můžete Kas, kde se můžete projít krásným přírodním útvarem. Jedním z nejhlubších kaňonů na světě je Saklikent. Do toho si můžete připlatit výlet. Loď pak zakotví v Ucagiz Bay, kde si užijete opět oblíbený večerní program. Po snídani v Ucagiz plavba pokračuje směr ostrov Kekova, kde jsou pohřbené trosky starověkého města Simena. Do dneška zde z vody ční pozůstatky potopených staveb. Dominantou městečka je zřícenina hradu a divadlo s kapacitou cca 300 osob. Večeře a přenocování v oblasti Kekova. Brzy ráno vyplouvá loď v malém přístavu Ceneviz nebo v zálivu Sazak Bay, kde vás čeká oběd. Jsou to malebné zálivy s křišťálově čistou vodou, které jsou obklopeny horským masivem. Po obědě se můžete vydat do antického města Phaselis, které se rozkládá mezi 3 zálivy. Zde zůstanete nejen celé odpoledne, ale také na večeři a na noc. Ráno po snídani zamíříte do zálivu Ayisigi nebo Alacasa. Zde vás čeká i večeře a noc. V Kemeru je možné navštívit během kotvení přístav a pobřežní promenády. Dostupné jsou i místní páže. Poslední den po snídani se z tohoto místa vydáte opět na letiště.

Loď, která vás na plavbu bere je dlouhá 10 - 25 metrů. Není to tedy velká loď. Je na ní jenom 4 - 10 kajut, které jsou malé a jsou v nich pouze manželská lůžka. Maximální obsazenost kajuty jsou 2 osoby. Každá kajuta má ale toaletu a sprchový kout. Protože jsou kajuty malé, je vhodné brát si pouze malé zavazadlo.

Stravování je formou plné penze - snídaně, obědy, odpolední čaj a večeři. Všechny nápoje se hradí extra v turecké liře, eurech nebo dolarech. Musíte mít hotovost. Vlastní nápoje si brát nesmíte. Klienti si mohou přinést drobné snacky. Ovšem nápoje na palubě nejsou předražené. Voda za EUro, pivo za 3 a podobně.

V ceně této plavby je neobvykle letenka (což u plaveb obvyklé není) a také transfer z letiště do přístavu. Plavba je tedy vhodná i pro ty, kdo si nechtějí zařizovat vlastní dopravu do přístavu. Cena nezahrnuje pojištění.

Přejeme vám šťastnou cestu.

🕙 Přidáno 12.4.2022
📂 Kategorie: Turecko

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře