Plavby na moři ∿ Zkombinujte pobyt u moře s poznáváním míst.

Luxusní plavby po Nilu

Hotel vás nebaví? Na lodi vám chybí volnost? Zkuste spojit svou dobrodružnou povahu s odpočinkem a poznávejte kolébku civilizace z paluby různých plavidel. Vydáte se po stopách starých Egyptťanů a vyrazíte na plavbu po Nilu - druhé nejdelší řece světa. Poznáte zemi faraonů jinak, než jste zvyklí z resortů a užijete si nezapomenutelné dobrodružství. Invia.cz vám nabídne různé typy plaveb.

Typická plavba o Nilu trvá 15 dní, ale může se měnit podle programu konkrétně zvoleného termínu. A na výběr je hned několik desítek variant. Každá z těchto variant se zaměřuje na jiné téma. Některé jsou více odpočinkové a nabídnout i pobyty u pláže, jiné se pak zaměřují na památky starého Egypta. Ovšem ubytování se může lišit podle typu plavidla. Někdy je možné nocovat přímo na plavidle a pak je kombinované ubytování v hotelech a na palubě. Stravování se také liší. Obvykle je nabízena plná penze během plavby a all inclusive pobyty v hotelu, ovšem opět se vše liší podle typu plavidla, typu ubytování a programu zájezdu.

V ceně takové plavby jsou obvykle nějaké noclehy v hotelech na cestě, leteckou dopravu a transfer, český průvodce a pojištění. Na co musíte myslet je získání víza do Egypta, vstupné do památek a spropitné pro místní personál jako jsou průvodci, řidiči, převozníci a další.

A co takhle nějaký příklad? Můžete vyrazit po Nilu s pobytem u moře do hotelu Pickalbatros. V tomto případě cena zahrnuje:

4 noclehy v Hurghadě v hotelu **** s all inclusive
3 noclehy na lodi **** s plnou penzí dle programu
stravování dle programu na místě
česky mluvícího průvodce
transfery letiště - hotel - letiště
leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tento hotelový komplex je postavený z přírodních korálových kamenů a nachází se přímo u pláže. Má krásný panoramatický výhled na rudé moře. Není daleko od letiště v Hurghadě - pouhých 20 kilometrů. Při pobytu v hotelu si užijete krásnou soukromou pláž u přístavu, 2 umělé mořské laguny a korálový útes. V ceně zájezdu je letecká doprava v turistické třídě, transfery, noclehy podle vybraného termínu, stravování podle rozsahu v ubytování, český delegát a ubytování.

V programu je výlet ke skalním chrámům Abu Simbel a následuje plavba do Kom Ombo. Kom Ombo je chrám krokodýlího boha Soedka a sokolího boha Hóra. Plavba pokračuje do Edfu s prohlídkou chrámu zasvěcenému Horovi. Svatyně tohoto chrámu je jednou z nejlépe zachovalých kultovních staveb faraonského Egypta. Cesta pokračuje do Luxoru. Tam si prohlídnete chrám královny Hatšepsut, jediné ženy starého Egypta s titulem faraon a dále se na vás chystá Údolí králů s možností návštěvy unikátních hrobek faronů Nové říše. Následuje zastávka u Memnonových kolosů a návštěva albatrasové dílny. Následuje oběd a pokračování na východní břeh, kde si prohlédnete chrámy v Luxoru a Karnaku.

Konkrétní zájezdy nabízí různé cestovní kanceláře prostřednictvím Invia.cz. Tento konkrétní příkladový zájezd je nabízen prostřednictvím cestovní kanceláře Čedok, a. s..

Nezbývá než vám popřát šťastnou cestu.


Otevřít v AppStore
🕙 Přidáno 28.1.2022
📂 Kategorie: Cestovní kanceláře, Egypt

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře